5 najczęstszych problemów podczas sprzątania łazienki

Powszechnie wiadomo, że sprzątanie łazienki bywa prawdziwą zmorą. Żeby stało się mniej uciążliwe, dobierz odpowiednie środki czyszczące do najczęstszych zabrudzeń w łazience, czyli: osadu, bakterii, zacieków, kurzu i resztek kosmetyków. Jak szybko i skutecznie możesz pozbyć się ich z łazienki?

Umywalka i wanna – osady z kamienia i mydła nie mają szans ze ściereczkami nawilżanymi Presto do łazienki. Specjalne składniki tworzą film ochronny, który zabezpiecza czyszczone powierzchnie przed gromadzeniem się i wnikaniem brudu.

Toaleta – żeby uznać ją za dobrze wyczyszczoną, należy ją też zdezynfekować. Tak właśnie działają ściereczki nawilżane Presto do toalet, które dzięki specjalnym substancjom czynnym zabijają 99,9% bakterii.

Lustro – zacieki i ślady palców na lustrze oraz drzwiach od prysznica znikną po użyciu ściereczek nawilżanych Presto do szyb i luster. Pozostawią piękny połysk bez smug i zapobiegną zaparowywaniu czyszczonych powierzchni.

Półki z kosmetykami – na półkach i kosmetykach osadza się kurz, z którym świetnie poradzą sobie ściereczki nawilżające Presto do różnych powierzchni. Dzięki składnikowi antystatycznemu zapobiegną jego ponownemu osadzaniu się.

Płytki ścienne – one też narażone są na codzienne zabrudzenia, np. z pasty do zębów. Łatwiej je usunąć, robiąc to od razu za pomocą uniwersalnych ściereczek nawilżanych Presto o zapachu magnolii. Piękny zapach gwarantowany.

Przeczytaj też

Jak efektywnie posprzątać mieszkanie w 45 minut?

Efektywność sprzątania to coś, na czym wszystkim nam zależy, prawda? Czy 45 minut na doprowadzenie mieszkania do porządku to dużo czy mało? Wszystko zależy od poziomu bałaganu i zabrudzeń oraz wielkości mieszkania. Jest to jednak wystarczający czas na przywrócenie mu świeżości. Żeby było szybko i prosto – użyj nawilżanych ściereczek czyszczących. Ale których, do jakich powierzchni?  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak szybko i skutecznie zadbać o drewniane meble?

Drewniane meble są ozdobą każdego wnętrza. Bez odpowiedniego czyszczenia i pielęgnacji mogą jednak stracić swój atrakcyjny wygląd. Jak więc o nie dbać, by cieszyły oczy jak najdłużej?  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Szybkie sposoby na czystą kuchnię

Utrzymywanie kuchni w ciągłym porządku jest zadaniem trudnym, ale istotnym. To właśnie w czystej kuchni przygotowywanie ulubionych potraw jest nie tylko zdrowe, ale stanowi również największą przyjemność. Brud nie będzie miał możliwości gromadzenia się w Twojej kuchni, jeśli będzie ona systematycznie czyszczona – wówczas wystarczy raptem kilka ruchów, żeby przywrócić w niej czystość. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

3 sprawdzone sposoby na kurz

Kurz to niestety stały i uciążliwy bywalec naszych domów. Osiada wszędzie – na meblach, podłodze, sprzęcie AGD i RTV. Nie tylko wymusza na nas sprzątanie, ale też źle wpływa na nasze zdrowie. Jak możesz z nim walczyć? DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ